Ndoja shënjestra e atentatit të djeshëm, prokurori lëvizte gjithmonë me një makinë në emër të një personi tjetër (EMRI)

Prokurori Arjan Ndoja po udhëtonte në momentin e atentatit me një makinë tip 'Benz' me targë AA 333 ZD (që rezulton në pronësi të Fadil Çallikut) dhe në përdorim nga Ndoja. Ndonëse makina ishte në emër të Çallikut, ajo përdorej gjithmonë nga prokurori Ndoja, duke konfirmuar që shënjestra e atentatit ka qenë pikërisht ai. Ajo që mbetet e dyshimtë është fakti pse Ndoja lëvizte gjatë gjithë kohës me një makinë që nuk ishte në pronësi të tij.


Lajmi kryesor:

Atentati ndaj prokurorit në më pak se 60 sekonda në parakalim, gjurmët që mund të zbulojnë autorët dhe PISTAT


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?



×

Lajmi i fundit

John

Masakra e Srebrenicës/ Rama si kryetari i OSBE: Rishkrimi keq i historisë të çon në të njëjtat gabime! Krime po bëhen përsëri...Të vihet drejtësi e të nxirren mësime