Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, lirohet nga detyra zëvendësministri Gjergj Simaku! Ja kush e zëvendëson

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, lirohet nga detyra zëvendësministri Gjergj Simaku! Ja kush e zëvendëson

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë

Endrit Molla është emëruar zëvendësministër i Infrastrukturës dhe Energjisë.

Vendimi u mor në mbledhjen e qeverisë, ku u vendos lirimi nga detyra i Gjergji Simakut, i cili mbante këtë post që prej dhjetorit të vitit 2020. 

Vendimet e qeverisë

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave vendosi:

Endrit Molla emërohet zëvendësministër i Infrastrukturës dhe Energjisë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

Vendim për lirim nga detyra

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave vendosi:

Gjergji Simaku, zëvendësministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, lirohet nga kjo detyrë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Përdorte lokalin e marrë me qira për organizimin e lojërave të fatit, arrestohet 20-vjeçari në Kurbin! Nën hetim 4 të tjerë

Përdorte lokalin e marrë me qira për organizimin e lojërave të fatit, arrestohet 20-vjeçari në Kurbin! Nën hetim 4 të tjerë