Ndryshimet në Reformën në Drejtësi do t'i japin të drejtë rikandidimi në krye të SPAK Arben Krajës? Ministri i Drejtësisë nuk jep përgjigje

Nga IVEP Fier, i pyetur nëse ndryshimet në Reformën në Drejtësi do të marrin në konsideratë kërkesën e Arben Krajës drejtuar Kuvendit në prill të vitit 2021 për t'i dhënë të drejtën e rikandidimit në krye të SPAK, Manja nuk dha asnjë përgjigje konkrete.

"Më lejoni të jem i qartë, reforma në drejtësi është një reformë e konceptuar tërësisht në parlamerntin e Shqipërisë. Ministri i Drejtësisë sot në raport me çështjet e drejtësisë ka funskione të monitorimit të sistemit dhe jam aty të ndihmoj sistemin te funksionojë në mënyrë të pavarur sipas Kushtetutës dhe ligjit duke e buxhetuar këtë strukturë sipas kërkesave që ajo ka", tha Manja.


Lajmi kryesor:

Rritet me 13 mijë e 500 lekë paga bazë e efektivëve të burgjeve! Drejtori i Burgjeve: Përfitojnë 3560 punonjës


A.M./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

200 mësues në Belsh nuk marrin pagesën e transportit prej 3 muajsh: Vijmë nga Elbasani, Drejtoria Arsimore të japë zgjidhje

200 mësues në Belsh nuk marrin pagesën e transportit prej 3 muajsh: Vijmë nga Elbasani, Drejtoria Arsimore të japë zgjidhje