Në Devoll vatra e re me virusin e shpendëve, autoritetet groposin 6 pula të infektuara! E gjithë zona nën monitorin (VIDEO)

 

Fshati Vishocisë i Devollit është një prej dy vatrave të reja me virusin e shpendëve që u njoftuan sot nga zëvendësministrja e Bujqësisë Ermira Gjeci. Sipas burimeve bëhet fjalë për një vatër të shpendëve të oborrit.

Pulat janë konstatuar nga vëzhgimi në terren i punonjësve të drejtorisë bujqësore të cilët kanë marrë masa dhe kanë urdhëruar groposjen e tyre. Gjithsej janë groposur 6 pula. Aktualisht e gjitha zona është nen monitorim ndërsa janë njoftuar edhe fermerët e zonën për situatën.


Lajmi kryesor:

Konfirmohen dy vatra të reja të virusit të shpendëve! Në Divjakë pulat e ngordhura nga gripi u groposën në kanal nga banorët duke rrezikuar përhapjen e infeksionit


/Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Të gjithë drejt bregdetit! Trafik i rënduar në Vlorë, Bypass-i jashtë funksionit! Akset më problematike