Në hetim për skandalin e manipulimeve të zgjedhjeve në futboll, kush është Marius Shahini...ish-drejtuesi i PD-së në Shijak që u bë drejtori i IMT-së

Në hetim për skandalin e manipulimeve të zgjedhjeve në futboll, kush është Marius Shahini...ish-drejtuesi i PD-së në Shijak që u bë drejtori i IMT-së

1642670218_mariusshahini.jpg

Kryetari i Shoqatës FK Erzeni, Marius Shahini, sot i vënë në hetim si person i cili ka shpërdoruar detyrën dhe kompetencat lidhur me manipulimin e zgjedhjeve në futboll, më herët ka mbajtur postin e kreut të Inspektoratit të Mbrojtjes dhe Territorit. Pikërisht kur ka qenë në krye të këtij Inspektorati, ai është arrestuar po për akuzën e “Shpërdorimit të detyrës” pasi së bashku me zyrtarë të tjerë të policisë, favorizuan biznesmenët të ndërtojnë pa leje, falsifikuan dokumentet, nuk raportuan ngjarjet kriminale, dhe më tej akoma, fshehën kallëzimet e bërë nga qytetarë të ndryshëm për abuzimet që po ndodhnin në këto zona me ndërtimet pa leje. Profesioni i tij është dirigjent dhe ka mbaruar Akademinë e Arteve, e ndërsa më herët ka qenë drejtues i Partisë Demokratike të qytetit.


Lajmi kryesor:

Manipulimi i zgjedhjeve në futboll/ Vihet nën hetim kryetari dhe anëtari i Shoqatës Erzeni, falsifikuan firmat dhe votuan në emër të Bashkisë së Shijakut


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi