Në kërkim nga Interpoli, arrestohet shtetasi serb në Kosovë

Në kërkim nga Interpoli, arrestohet shtetasi serb në Kosovë

Foto ilustruese

Policia e Kosovës ka arrestuar të martën (28 Nëntor) në Zveçan një shtetas serb nën dyshimin se ka kryer vepër penale kontrabandë mallrash, heqje apo dëmtim i vulave zyrtare.

Sipas policisë pas verifikimit ai ka rezultuar se është person i kërkuar nga INTERPOL-i.

“Fsh. Zhetkovc, Zveçan  10-11.11.2023 – 10:45. Më 28.11.2023 është arrestuar i dyshuari serb shtetas i Serbisë si i dyshuar lidhur me rastin. I njëjti lidhur me rastin pas intervistimit është liruar. Pas verifikimit i dyshuari ka rezultuar si person i kërkuar nga INTERPOL-i (nga autoritetet e Serbisë) dhe me urdhër të prokurorit i njëjti është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ata që kanë kodet e parave takuan Dumanin, Sadushin e Metanin

Ata që kanë kodet e parave takuan Dumanin, Sadushin e Metanin