Në kërkim si pjesë e një grupi kriminal në Spanjë, arrestohet 28-vjeçari në Vlorë! Pritet të ekstradohet

VLORË- Ulliam Sokoli, 25-vjeç është arrestuar nga policia e Vlorës, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar si pjesë e një grupi kriminal për trafikun e lëndëve narkotike të llojit marijuanë. 25-vjeçari u arrestua nga policia e Vlorës, në rrugën Transballkanike dhe pritet që të ekstradohet në Spanjë.

Ulliam Sokoli ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Madrid, pasi gjykata e Spanjës në 1 shkurt të këtij viti ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Trafik narkotikësh”, “Grup kriminal” dhe “Mashtrim në fushën e energjetikës”, parashikuar nga legjislacioni penal spanjoll. 

Një ditë më parë u arrestua Xhuljano Hajrulla, po ashtu i akuzuar për trafik të lëndëve narkotike dhe pjesëmarrje në grup kriminal dhe pritet që të ekstradohet drejt Spanjës.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Siguria në plazhe/ Gjatë 1 jave bllokohen 34 mjete lundruese në Shëngjin, Durrës, Ksamil e Velipojë

Siguria në plazhe/ Gjatë 1 jave bllokohen 34 mjete lundruese në Shëngjin, Durrës, Ksamil e Velipojë