Në Lezhë edhe të moshuarit jashtë shtëpisë...Bie ndërgjegjësimi për t'u ruajtur nga COVID-19 (VIDEO)

Gjate ditës së sotme në qytetin e Lezhës ka pasur lëvizje të shtuar të qytetarëve, madje edhe të personave të moshuar. Kryesisht në banka janë venë re grumbullime dhe njerëz që prisnin në radhë për shërbime, duke mos ruajtur as distancën mes njëri-tjetrit. Shumë prej qytetarëve në Lezhë lëvizin edhe pa autorizim, ndërsa policia është treguar tolerante në këtë drejtim duke mos i ndëshkuar, por më shume i ka këshilluar. Shumë qytetarë u janë drejtuar bankave për hapjen e llogarive, për të përfituar nga paga e luftës, të gjithë ata që nuk kanë qenë në punë pasi bizneset janë mbyllur me urdhër të Ministrisë së Shëndetësisë.


Lajmi kryesor:

22 ditë karantinë! Qytetarët ende të pandërgjegjësuar për distancimin sociale (VËZHGIMI në qytetet kryesore)


G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?×

Lajmi i fundit

John

E diela e gjen Metën në Mallakastër: Tre Besëlidhjet e Poçemit frymëzim për kryengritje mbarëpopullore kundër pushtuesve