Në Turqi shënojnë Seferi e Roshi, goli i Myrto Uzunit s’mjafton! Granada shkarkon trajnerin (VIDEO)

Roshi, Uzuni dhe Seferi

Legjionarët kuqezi kanë pasur një të premte produktive, me Taulant Seferin, Odise Roshin dhe Myrto Uzunin që kanë shënuar me skuadrat respektive.

Taulant Seferi

Seferi u bë protagonist për ekipin e tij Bodrumspor duke i dhuruar një tripikësh me shumë peshë në transfertë kundër Hatayaspor. Në minutën e 27-të, Seferi insistoi në zonë, dribloi dhe e dërguoi topin në rrjetë, një gol që në fund rezultoi një tripikësh pasi rezultati mbeti i pandryshuar.

Odise Roshi

Rrugën e rrjetës këtë javë në futbollin turk e gjeti edhe Odise Roshi. Sulmuesi shqiptar po shndërrohet në një lider për ekipin e tij Erzurumspor pasi ky ishte goli i tij i dytë në 5 javë në kategorinë e dytë. Në minutën e 67-të, Roshi u shërbye në shtyllën e dytë dhe fluturimthi dërgoi topin në rrjetë duke kaluar ekipin e tij në avantazh. Skuadra e tij fitoi 2-0.

Myrto Uzuni

Uzuni është rikthyer të bëjë liderin te Granada. Në minutën e 71-të, sulmuesi beratas ndoqi mirë një aksion në zonë, insistoi deri në fund duke dërguar topin në rrjetë dhe Granadan në avantazh. Për fat të keq, sërish goli i Uzunit nuk mjaftoi për t’i dhuruar fitoren ekipit të tij, pasi në shtesë, në minutën e 93-të, Malaga barazoi shifrat në 2-2.

Vendasit fituan një 11-metërsh në minutën e 8-të të shtesës, por zëvendësuesi i Uzunit gaboi nga pika e bardhë e penalltisë duke bërë që dy ekipet të ndanin nga 1 pikë.

Me 6 pikë në 6 javë, Granada renditet në vendin e 12 në La Liga2, një ecuri negative e cila solli dhe shkarkimin e trajnerit Guillermo Abascal, vendim ky i bërë publik nga ana e klubit me anë të një deklarate për mediat.

Ervin Salianji dënohet me 1 vit burg për kallëzim të rremë, si e vlerësoni?

×

Ngacmime dhe ironi në ‘Frontline’, Hoxha: Jeni ‘të kapur’ nga Kastrati! Dhuli: Protestën e bëjmë ne të pakapurit! Muça: Vërini 'flakën' Apelit! Nurja: Protestë dhe në Parlament