Nedim Bajrami ndryshon ekip, fantazisti i Kombëtares mbetet në Serie A

Nedim Bajrami ndryshon ekip, fantazisti i Kombëtares mbetet në Serie A

Nedim Bajrami

Nedim Bajrami është në prag të largimit nga Empoli. Fantazisti i Kombëtares shqiptare pëlqehet shumë nga Sassuolo dhe trajneri Dionisi ka kërkuar që shqiptari të bashkohet me skuadrën nga Emilia-Romagna në këtë afat kalimtar të janarit.

Gazetari Alfredo Pedulla njofton se profili i 23-vjeçarit në fushë pëlqehet nga trajneri i Sassuolos, që kërkon fantazi në fushën e lojës. Vlerësimi që i bën Empoli shqiptarit është 7-8 milionë euro, teksa merkato është në fundin e saj.

Empoli nga ana tjetër po shqyrton mundësinë që me një largim të mundshëm të Bajramit të afrojë në ekip Picolin nga Verona. Bajrami edhe në merkaton e verës ishte në epiqendrën e një kalimi te Fiorentina.

Duket se me Bajramit dhe Sassolos ka akord total, me mediat që bëjnë me dije se futbollisti ka kaluar edhe testet mjekësore. Bajrami u bashkua me Empolin nga Grasshoppers në verën e 2019.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë