Nedim Bajrami shënoi golin më të shpejtë në Europian dhe e uli 'nga froni', Kirichenkos: S’e mendoja që rekordi im do thyhej nga Shqipëria

Nedim Bajrami shënoi golin më të shpejtë në Europian dhe e uli 'nga froni', Kirichenkos: S’e mendoja që rekordi im do thyhej nga Shqipëria

Dmitry Kirichenko

Rusi Dmitry Kirichenkos iu deshën 65 sekonda për të shënuar gol dhe vendosur rekordin në një kampionat Europian, atë të 2004 në sfidën kudër Greqisë. Mirëpo, shqiptari Nedim Bajramit iu deshën vetëm 23 sekonda për të mposhtur portierin italian Donnarumma dhe për t’i thyer rekordin rusit.

“Të luash me Shqipërinë në Europian është një ëndërr e realizuar. Kur e shënova, nuk e dija se ishte goli më i shpejtë i turneut, por ne humbëm dhe nuk kam kohë të mendoj për atë gol”, tha Bajrami.

Pas kësaj deklarate, nuk ka munguar edhe reagimi i Kirichenkos, i cili thotë se nuk e kishte menduar që rekordi i tij do thyej nga një shqiptar.

"E vërteta është se u befasova shumë kur pashë që Bajrami e theu këtë rekord. Unë mendoja se do të kalonte nga një ekip më i famshëm se Shqipëria. Bajrami shënoi gol pas 23 sekondash, ndaj urime”, ka thënë Kirichenkos.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

'Atavizëm i së kaluarës', Mesila Doda për ligjin e luftës të Greqisë: Kujton luftën e padrejtë me trauma! Ka sjellë mohimin e pronave të shqiptarëve

'Atavizëm i së kaluarës', Mesila Doda për ligjin e luftës të Greqisë: Kujton luftën e padrejtë me trauma! Ka sjellë mohimin e pronave të shqiptarëve