Nëse sot do kishte zgjedhje parlamentare të parakoshme, për cilin KOALICION do të votonin shqiptarët?


Lidhur me koalicionet, të pyetur nëse nesër do të mbaheshin zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme, 56.7% e të anketuarve shprehen se do të votonin PS dhe partitë e tjera aleate, ndërsa vetëm 37.4% do të votonin për PD-LSI dhe partitë e tjera opozitare. Ndërkohë që 2.4% thonë se do të votonin për partinë më të re, Bindjen Demokratike. Sondazhi i publikuar sot në Report TV, ku i pranishëm ishte edhe Presidenti i GPF Inspiring Research Roberto Baldassari, vjen pak ditë përpara zgjedhjeve lokale që pritet të mbahen më 30 qershor. Kujtojmë se Baldassari dhe Report TV parashikuan saktë zgjedhjet e fundit lokale në vitin 2015 si dhe zgjedhjet parlamentare të vitit 2017.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i GPF-së në Report TV: 85.7% e shqiptarëve kundër dhunës së opozitës ndaj KZAZ-ve


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?×

Lajmi i fundit

John

'Si më ndodhi kjo?' Ja pse mund të prekeni nga COVID-19, edhe pasi jeni vaksinuar