Nesër, 7 korrik!

Nesër, 7 korrik!

Sali Berisha

Ku jeton?
Në Shqipëri?
Çfarë shkolle ke?
Kam bërë universitet privat! 
Çfarë pune bën? Kur, jemi në Pozitë jam Drejtor!
Kur jam në Opozitë jam protestues me kohë të plotë për tu bërë drejtor!
Po si jeton?
Kur jam drejtor, vjedh aq shumë sa jetoj pa probleme kur jam në Opozitë e ndihmoj edhe vëllezërit e tjerë të partisë që kanë halle!
Ku jeton?
Tek "Hills"!
Çfarë pune bën!
Kur jam në Pozitë jam ministër! Kur jam në Opozitë jam deputet!
Po pse proteston nëser? Më kanë mbaruar lekët që pata bërë kur isha Ministër dhe duhet me ardh se s'bën në pushtet me u bërë edhe njëherë ministër, se ndryshe do më zënë derën borxhlinjtë! 
Ku jeton?
Në Romë!
Çfarë pune bën!
Emigrant si shumica!
Po, nëser do të protestosh? Po!
Po pse? Jo, s'dua asgjë, por fiksim e kam ta shoh edhe njëherë pas 30 vjetësh bablokun në krye të vendit! 
Ku jeton? Afër detit, zonë turistike!
Do të shkosh nëser në Protestë? Po! Po pse? Kam gjysmën e hotelit pa legalizuar! Shpresoj të vijnë në pushtet këta e ta legalizoj, sepse këto që janë nuk i kam miq e nuk ma bënë!
Nocioni që kanë për demokracinë, politikën dhe për Shtetin e të Drejtës ata që nesër janë në vijën e parë në Protestë!

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Begu: 07/07/2022 12:56

    E din Sala 7 Korrikun e Serbise!Duhet t'i pershtatet edhe dhenderri miqeve,Per shkaterrimin e shtetit dhe varferimin e popullit shqiptare,eshte ideali serbe, te cilen Salihu e kryen per "lavdate" serbe dhe shpetim te "bishtit" te tij NON GRATA.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje