Newcastle 'poker' Tottenhamit, kërcënon Spursat me Evropën (VIDEO)

Newcastle 'poker' Tottenhamit, kërcënon Spursat me Evropën (VIDEO)

Isak feston dopietën

Premier League në Angli është në raundin e 33-të. Kjo e shtunë sportive nisi në orën 13:30 në "St. Jacob Park", me vendasit e Newcastle që fituan 4-0 me Tottenham.

Djemtë e Eddie Howe shënuan dy gola në pjesën e parë me Isak dhe Gordon, teksa edhe fraksioni i dytë ishte me "melodi" të njëjtë. Sërish Isak dhe më pas Schar e dërguan rezultatin në 4-0.

Tanimë Spurs mbeten në kuotën e 60 pikëve në vendin e pestë, ndërsa Newcastle me 50 pikë ngjitet në vendin e gjashtë.

VIDEO E GOLAVE

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta