Nezihat Stërmasi gruaja e legjendës bardheblu feston 100 vjetorin e ditëlindjes së saj

Nezihat Stërmasi gruaja e legjendës bardheblu feston 100 vjetorin e ditëlindjes së saj

Nezihat Stermasi

Nezihat Stërmasi ka festuar ditën e sotme 100 vjetorin e lindjes së saj. Ajo njihet si bashkëshortja e legjendës bardheblu Selman Stërmasi.

Përmes një postimi në rrjetet sociale të nipit të saj, fotoreporteri Armand Babani i ka uruar ditëlindjen e gjyshes së tij.

 “Nezihat STERMASI (Petrela) plot 100 Vjec sot, Gjyshja ime, qe i uroj shendet e miresi, atë qe e ka me shumicë!”- shkruan Babani.

Nezihat Stermasi ka qenë vetëm 14 vjeçe kur u njoh me Selman Stërmasin nëpëmjet miqësisë së dy familjeve. Pas tre viteve fejesë ata kanë bërë një dasmë të madhe, që u komentua në atë kohë.

Selman Stërmasi ishte një futbollist, trajner dhe president i skuadrës KF Tirana dhe cilësohet si një nga lojtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave dhe një nga trajnerët më të famshëm.

Gjatë viteve 1990 Stërmasi u nderua nga Federata Shqiptare e Futbollit, e cila i dha emrin Selman Stërmasi stadiumit të dytë më të madh në Tiranë: Stadiumi "Selman Stërmasi".

Në 1934 ai doli kampion në kërcim së larti (1.71m).

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, Kurti: Grupi i armatosur ka ardhur të luftojë në Kosovë, paqe do ketë vetëm pasi t’i dorëzohen policisë

Vrasja e policit në veri, Kurti: Grupi i armatosur ka ardhur të luftojë në Kosovë, paqe do ketë vetëm pasi t’i dorëzohen policisë