Nga Foto Strakosha te Igli Tare... ndeshja Shqipëri-Francë bën bashkë legjendat kuqezi të viteve 2000 (FOTO)

Ndeshja Shqipëri-Francë ka bërë bashkë legjendat kuqezi. Ervin Fakaj, Foto Strakosha, Altin Haxhi, Geri Çipi, Erion Bogdani, Ervin Skela, Klodian Duro, Alban Bushi, Igli Tare dhe Florian Myrta kanë shfrytëzuar këtë ndeshje të rëndësishme për Shqipërinë, jo aq në aspektin futbollistik, për t'u bërë bashkë dhe për të kujtuar kohët e vjetra. Dikur, me lojën e tyre kanë bërë shumë krenar qindra tifozë kuqezi, e ndërsa sot shumë prej tyre tashmë janë në poste drejtuese.


Lajmi kryesor:

Ndeshja historike! Spektakël dhe emocione në 'Air Albania', 20 mijë flamuj kuqezi në stadium, 1 mijë policë garantuan siguri (FOTO+VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me SHBA-të, sipas jush a duhet ta përjashtojë Basha nga grupi i PD-së Sali Berishën?×

Lajmi i fundit

John

Ylli i futbollit, Michael Ballack humb tragjikisht të birin në moshën 18-vjeçare