Nga pianoja te librat, Kostandin Feshti na tregon se jeta e një të riu në Shqipëri nuk është kafe-rrjete sociale! (VIDEO)

Kafeneve dhe në rrjetet sociale! Ky është mendimi që në ditë të zakonshme mund të keni për të rinjtë shqiptarë.

Megjithatë, ndaj masës së marrë nga autoritetet për të qëndruar në shtëpi në mënyrë që të prekëmi masivisht nga koronavirus, duket se të rinjtë janë më të bindurit.

Koshtandin Feshti, një 17 vjecar nga Tirana na vërteton se të rinjtë po e shfrytëzojnë maksimalisht qëndrimin në shtëpi. Rutina e tij e përditshme përfshin mësimin online, ushtrimet fizike, pianon, librat, filmat etj.

 


Lajmi kryesor:

‘Ajo që nuk të vret të bën më të fortë', personazhet publikë: Shfrytëzojeni maksimalisht kohën, reflektoni dhe ndërgjegjësohuni! (VIDEO)


D.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi që pensionistët nuk mund të dalin më nga shtëpia deri në një urdhër të dytë?