Ngjarjet e 1997/ Braho: Berisha dha urdhër të bombardohej jugu

Ish-deputeti i PS-së Spartak Braho në ‘Frontline’ në Report TV, tha se në ngjarjet e vitit 1997 ish-presidenti Berisha tentoi të përplaste jugun me veriun duke dhënë urdhëra për bombardimin e jugut të vendit.

“Berisha tentoi të përplaste veriun me jugun. Strukturat e Shikut në Vlorë vranë një person. Pas vrasjeve në Vlorë atëherë populli rrëmbeu armët. U thyen operacionet. Pastaj u dha urdhëri që të bombardohej jugu me urdhër të Berishës. Gjë të cilën ma ka pohuar gjenerali që drejtonte forcat ajrore. Më tha godit raketa. U godit Tepelena, Saranda, Kurveleshi. Me urdhër direkt dhe me dhjetëra urdhëra të tjera të drejtuesve të shtetit, u armatosën militantët e PD-së.”, tha Braho.


Lajmi kryesor:

Të pathënat e 97', ish-deputeti Spartak Braho në 'Frontline': Ngjarje të mbushura me gjak! Berisha përgjegjës, priste të arratisej por ndërhyri OSBE


G.K//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Ministri i Jashtëm ukrainas: S' mund të presim edhe 75 vite për t'u anëtarësuar në NATO

Ministri i Jashtëm ukrainas: S' mund të presim edhe 75 vite për t'u anëtarësuar në NATO