POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ngjela: Negociatat e Shqipërisë me BE hapen më 28 qershor, ja arsyeja që e garanton këtë

Spartak Ngjela

Avokati Spartak Ngjela ka deklaruar se hapja e negociatave të Shqipërisë me BE më 28 qershor është një gjë e sigurt. Ngjela sqaron në ‘Facebook’ dhe arsyen politike që garanton hapjen e negociatave, që sipas tij, është te politika aktuale amerikane për Ballkanin Perëndimor.

Sipas avokatit, vota e vendeve të BE për çeljen e negociatave me Shqipërinë, politikisht, kuptohet që do të jetë një votë pro ose kundër SHBA, duke shtuar që kjo votë do të jetë pro Amerikës.

Postimi i Spartak Ngjelës:
Çelja e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian më 28 qershor, është një gjë e sigurt. Cila është arsyeja politike që e garanton hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian?

Kurrë nuk duhet menduar se garancia që të gjitha vendet e Bashkimit Europian do të votojnë për Shqipërinë më 28 qershor, do të gjendet në situatën e brendshme të Shqipërisë. Në këtë rast kjo nuk ka lidhje fare me këtë situatë.

Garancia që të gjitha vendet e Bashkimit Europian në mënyrë unanime do të votojnë më 28 qershor për çeljen e negociatave me Shqipërinë, është te politika aktuale amerikane për Ballkanin Perëndimor, prandaj vota e tyre, politikisht, nuk do të hidhet pro apo kundër Shqipërisë.

Kështu siç ka ardhur situata, vota e të gjitha vendeve të Bashkimit Europian për çeljen e negociatave me Shqipërinë, politikisht, kuptohet që do të jetë një votë pro ose kundër Shteteve të Bashkuara Amerikës.

Domethënë është e kuptueshme që do të jetë pro, sepse, natyrshëm, që të gjitha vendet e BE-së do të jenë pro Amerikës. Gjithçka është e sigurt, prandaj korrupsioni i lartë në Tiranë kot e ka që çirret dhe kot e ka që shpreson te vota kundër.

Komento

Komente

 • Emigrant USA: 10/06/2018 14:49

  Duket qe ed Rama I PASKA hedhur nje KOCKE avukatit qe te lepiet deri me 28 qershor

  Përgjigju
 • LU -IKU ME TAHIRIN NE KIRGISTAN: 10/06/2018 13:17

  Ky Faiku PO na nxjerr NGA Qejfi fikun. AQ TE SHIJSHME JANE KETO SALLATAT E FA-dhe-IK-T SA DARDHAT ME BISHT TE RAMES I SHET $1KOKRREN .DHE NGJELA E PAGUAN FAIKIKUN PER KETO KOMENTE ME KRIPOREN E ILIR METES .FUTU NE EUROPE QE TE PAGUASH TAXA TE REJA PE R EMIGRANTET .

  Përgjigju
 • Kafsha: 10/06/2018 12:02

  Eshte shumë e veshtirë të dalësh nga burgu dhe mendjen ta kesh të shëndoshë..

  Përgjigju
 • Qoqja: 10/06/2018 11:23

  O zoti avukat tani lindi interesi Amerikan per Shqiperin per te qene pjese e Europes se kur ishte partija jote ne pushtet nuk kishte interes ! Jo zoti avukat eshte dhe puna plot sakrica e qeveris ne realizimin e shum reformave sidomos ne reformen ne drejtesi qe instalove ti persanolisht me torin e kursit gjasht mujor tek plepat ne Durres zoti avukat.prandaj me me realitet

  Përgjigju
 • Faik: 10/06/2018 10:32

  RROFSH TAKU ! Je Fenomen si përherë Avokat ! Mos u ndal TAKU , Çirrua MASKËN HAJDUTËVE BASTARDË të POLITIKËS! BJERU TAKU , sepse vetëm kështu Luftohet KORRUPSIONI .

  Përgjigju