Ngritën flamurin kuqezi në arenën ndërkombëtare, 7 sportistët e vlerësuar me 'yllin e mirënjohjes'

 

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar me 'yllin e mirënjohjes publike' shtatë sportistët që kanë bërë krenar vendin tonë në arenën ndërkombëtare. Briken Calja, Erkand Qerimaj, Zelimkhan Abakarov, Lara Colturi, Eklent Kaçi, Alban Beqiri dhe Genta Beqja janë emrat që kanë bërë të këndohet himni shqiptar në disiplina të ndryshme.

Shtatë sportistët e vlerësuar me 'yjet e mirënjohjes publike':

Briken Calja - kampion bote në peshëngritje

Erkand Qerimaj - kampion në peshëngritje

Zelimkhan Abakarov - kampion në mundje

Lara Colturi - kampione në ski

Eklent Kaçi - bilardo

Alban Beqiri - vendi i tretë botëror në boks

Genta Beqja - bodybuilding


Lajmi kryesor:

Ceremonia për 7 'Yjet e Mirënjohjes Publike', Rama: Këto ditë futet në axhendë miratimi për hapjen e basteve online! Të ardhurat shkojnë për sportin e kulturën


S.DH/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Vllaznia me 'look' ndryshe, shkodranët prezantojnë Drejtorin e ri Sportiv

Vllaznia me 'look' ndryshe, shkodranët prezantojnë Drejtorin e ri Sportiv