Nikolla urim për festën e Fitër Bajramit: Pavarësisht besimeve të ndryshme, ndajmë me njëri tjetrin lutjet për mirëqenie dhe solidaritet

Nikolla urim për festën e Fitër Bajramit: Pavarësisht besimeve të ndryshme, ndajmë me njëri tjetrin lutjet për mirëqenie dhe solidaritet

1674737286_640063aeeef82b139.jpg

Kryeparlamentarja, Lindita Nikolla ka uruar Fitër Bajramin për të gjithë besimtarët myslimanë. Nëpërmjet një shkrimi të bërë, Nikolla shkruan se Shqipëria është një familje e madhe ku qytetarët pavarësisht besimeve të ndryshme ndajnë me njëri tjetrin dëshirat për solidaritet dhe bashkim.

“Pas përkushtimit e sakrificave të agjërimit gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, rritjes shpirtërore, lutjeve, faljeve, refleksioneve, durimit, shpërblehemi e kremtojmë bashkarisht Fitër Bajramin. Shqipëria është një familje e madhe, në të cilën, cilido qoftë besimi ynë, ndajmë me njeri-tjetrin gëzimet, lutjet, bekimet, dëshirat dhe urimet për më shumë mirëqenie, dashuri, solidaritet e bashkim. Gëzuar Fitër Bajramin të gjithë besimtarëve myslimanë!”, shkruan Nikolla.


Lajmi kryesor:

Krerët e shtetit dhe politikës mesazh për Fitër Bajram! Begaj: Bashkëjetesa fetare, vlera jonë e jashtëzakonshme! Urojnë Rama, Nikolla, Meta dhe Veliaj


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)