Nis hetimi ndaj 'Gulf', zbardhet dëshmia e 5 menaxherëve: As ne s'jemi paguar ende

Kompania 'Gulf'

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar sot hetimin penal për akuzën e mashtrimit me pasoja të rënda ndaj kompanisë ‘Sun Petrolium Albania’, e njohur si ‘Gulf’. Lajmi është konfirmuar për Report Tv nga burime nga grupi hetimor, ku hetimi penal ndaj ‘Gulf’ është regjistruar vetëm një ditë pasi policia ka paraqitur materialin referuar.

Në këtë hetim janë marrë në pyetje 5 menaxherë shitjesh me pakicë të tollonave, të cilët janë përplasur të parët me klientët. Sipas deklarimeve të tyre, tollonat i merrnin te selia qendrore dhe i shisnin me para në dorë te qytetarët dhe subjektet e interesuara.

“Qytetarët nisën blerjen masive të tollonave prej çmimit 40% më lirë dhe prej reklamave në media. Paratë i dorëzonim pranë firmës, as ne nuk kemi marrë ende rrogat”, kanë thënë menaxherët.

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • horri: 24/04/2018 15:57

  mortja prokurorise qe i kane rrjedh edhe trute, mortja baxhellave te tatimeve qe i dine te gjitha, por v etem mbushin xhepat ... mortja dhe ty o milet qe rrin e shef dhe si nxjerr zvarre nga zyrat keta qelbesira!!!

  Përgjigju
 • hahahaaaaaaa: 24/04/2018 13:40

  SI VEFA NE VAKTIT SHIFNI KUSH KA VAJZE TE FEJUAR NGA KETA (manaxheret) dhe RRIJINI AFER SE NJE DITE DHENDRI I TYRE do te BEHET MINISTER I BRENDSHEM I JASHTEM KRYETAR PARTIE ME SHUME GJASA DHE KRYEMINISTER NE TE ARDHMEN.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Talebanët përjashtojnë vajzat nga shkollat e mesme afgane