Nis mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Serbisë

Ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Serbisë, e thirrur nga presidenti serb, Vuçiç pas vendimit të qeverisë së Kosovës për reciprocitet me targa.

Kjo mbledhje ka nisur në ora 10:00 dhe në të po marrin pjesë presidenti serb Vuçiç kryeministrja Brnabiç si dhe ministrat Nebojsa Stefanovic, Aleksandër Vulin si dhe Shefi i Shtabit të Ushtrisë së Serbisë, Milan Mojsiloviç dhe drejtori i BIA-s, Bratislav Gasiç.

Presidenti serb ka postuar një fotografi nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë.

Dje, Presidenti Vuçiç caktoi një seancë urgjente të Këshillit të Sigurisë Kombëtare për shkak të ngjarjeve të fundit në Kosovë dhe Metohi dhe në lidhje me vendimin e fundit për heqjen e targave serbe në Kosovë dhe zëvendësimin e tyre me targa të përkohshme.

 Në fjalimin e djeshëm, Vuçiç tha se kjo është një nga ditët më të vështira për serbët në Kosovë dhe Metohi dhe shtoi se situata është shumë serioze.


Lajmi kryesor:

Reciprociteti i targave, Rama mbështet Kosovën: Serbia të bashkëpunojë! Kurti, ambasadorëve: Ato lloj targash ose i përdorim të dyja shtetet ose asnjëra


  • Sondazhi i ditës:

    Vetingu i politikanëve nga SPAK, mendoni se Basha po sfidon Berishën me këtë propozim?×

Lajmi i fundit

John

Kritikët e Erdoganit: Kërkesa për dëbimin e diplomatëve, shpërqendrim nga problemet ekonomike