Një ditë para protestës, dhëndri i Berishës inaguron xhami te pronat nën hetim të ish-Kompleksit 'Partizani'

Një ditë para protestës, dhëndri i Berishës inaguron xhami te pronat nën hetim të ish-Kompleksit 'Partizani'

Jamarbër Malltezi

Një ditë para protestës, familja Berisha ka inauguruar një xhami të ngritur në pronat e ish kompleksit Partizani. Vetë Jamarbër Malltezi, një prej pronarëve kryesorë të pallateve ka publikuar fotografitë e xhamisë.

Dhëndri i Berishës shkruan si të jetë kreu i KMSH duke thënë se faltorja u përurua për besimtarët ndërsa hedh akuza se komunizmi ia grabiti prona dhe nuk e gëzuan dot, pavarësisht se nisën procesin e kthimit të pronës.  

“Lavdi Zotit faltorja në Magnet u përurua sot për besimtarët. Brezit të gjyshërve tanë komunizmi jua grabiti pronat dhe ndonëse nisën procesin e kthimit të pronës ata vdiqën e nuk gëzuan dot. Sot po gëzojmë pronën e te parëve që bënë sakrificat.

Falënderojmë Zotin qe na e mundësoi dhe te leme ca shenja qe te jene per shume e shume kohe edhe kur mos jemi më në këtë jete. Faleminderit Adi Banaj si promovues, kurator dhe koordinues i besimtareve qe donin te kontribuonin ne vend-faljen per te nderuar e kënaqur te madhin Zot!  Falënderojmë disa dhjetëra besimtare qe kontribuan me bujari qe kjo faltore te kurohej ne cdo detaj nga Adi.

I lutemi Zotit te na pranoje kete faltore si vend per te nderuar Zotin, si vend per promovimin e familjes dhe si qender tolerance e dije. Falenderojme Dorian Demetja qe filloi qysh sot si imam dhe mesues i brezit te Ri ne kete faltore. Zoti i ndriçoftë mendjen dhe i pastroftë shpirtin të gjithë besimtarëve dhe banoreve te ketij kompleksi”, shkruan Malltezi.

Xhamia është ndërtuar në kompleksin e pallateve në pronësi të tij, në një tokë që e ka marrë me nje procedure mbi te cilen po heton Spak.

Lexo këtu edhe investigimet e Report Tv për privatizimin e 'Kompleksit Partizani' nga 'klani Berisha'
INVESTIGIMI I

INVESTIGIMI II
INVESTIGIMI III

A.M./a.m./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • DAKU: 12/11/2022 08:20

  normale me leket e ruseve dhe leket tona te piramidave.......kerkojne te lajne gjynahet tani.zot denoji mekataret

  Përgjigju
 • Geri: 12/11/2022 08:10

  Mullahu Dhëndëri i mullah saliut Ça bohet ktu mr na myten idiotat po shokin mrapsht

  Përgjigju
 • Okay: 12/11/2022 04:36

  Per njat keni nevoj o popull injorant mir e keni edhe pak e keni oooooo idiota

  Përgjigju
 • Iris: 12/11/2022 01:28

  Ose kerkon te laje mekatet,ose kujton se prania e xhamise do t'ia //shpetoje// nga shembja kullat.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Ura e Kukësit drejt përfundimit

FOTOLAJM/ Ura e Kukësit drejt përfundimit