Një ndër tre lojtarët më të paguar në planet, Cristiano Ronaldo një markë që prodhon vetëm para

Një ndër tre lojtarët më të paguar në planet, Cristiano Ronaldo një markë që prodhon vetëm para

Cristiano Ronaldo tek Real Madrid

Cristiano Ronaldo është një nga tre lojtarët më të paguar të planetit. Ai gjithashtu njihet dhe për aftësitë e tij për të fituar para në sajë të një popullariteti të madh. I eliminuar në fazat e 1/8 në Kampionatin Botëror 2018, ka fituar 108 milionë dollarë gjatë dymbëdhjetë muajve të fundit nga të cilat vetëm 61 milionë i ka  nga paga.

Në qershor u akuzua për fshehje të një pjesë të pasurisë së tij tek organet tatimore spanjolle dhe pranoi të paguajë 18,8 millionë euro në kuadër të një paramarrëveshje për ti dhënë fund hetimeve për evazion fiskal. Përveç pagës së tij te Juventus, ai është një ndër pretendentët kryesorë për trofeun ‘Topi i Artë’.

Ronaldo është jo vetëm një futbollist por edhe një markë. Numëron plot 330 milionë ndjekës në Instagram duke tërhequr kështu sponsor mjaft të fuqishëm.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Akuzat ndaj Ahmetajt/ Gazetari Doçi: Ditët në vijim SPAK mund të arrestimin, do ndjekë rrugën e Llallës ose Tahirit! Avokati Çaça: Nuk shikoj të akuzohet për diçka konkrete

Akuzat ndaj Ahmetajt/ Gazetari Doçi: Ditët në vijim SPAK mund të arrestimin, do ndjekë rrugën e Llallës ose Tahirit! Avokati Çaça: Nuk shikoj të akuzohet për diçka konkrete