‘Rilindja e Krujës’, Rama poston videon nga qyteti historik tashmë i transformuar

Në datën e lindjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut, kryeministri Edi Rama ka postuar një video nga qyteti historik i Krujës, tashmë i transformuar.

Në video duket qartë ndryshimi që ka pësuar qyteti, si pasojë e investimeve të kryera nga qeveria gjatë dy mandateve, duke u kthyer në një atraksion turistik që bëhet gati të mirëpresë vizitorë të shumtë këtë sezon.

Sikurse mund të shihet nga video e publikuar nga kryeministri, një pamje krejt tjetër ka edhe Kalaja e Krujës, pas restaurimeve dhe ndriçimit artistik, duke e bërë atë duket edhe më madhështore.

 

J.SH./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento

Komente

  • Loni: 07/05/2021 09:33

    Rilindjen urbane e ke nxjerr tjeter standart edhe urime! Me te tjerat e di vet ti... Shpopullim edhe taksa edhe me pray shpije. Por meriten per keto qytete te dali Liliana e salusha e ilirusha e motrat e tyre e ke trasformuar shqiperine!ate qe e ke ber e ke ber! Te tjerat e di vet ti qe I ke degjeneruar!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vendimi negativ i BE, sekretarja për Marrëdhëniet me Jashtë e PS: Lajm që pritej! Sukses për Shqipërinë fakti që 27 vende i dhanë dritën jeshile!