Murrizi: Ja e vërteta kush ka qenë pro dhe kundër në mbledhjen e PD-së për djegien e mandateve

Agron Shehaj dhe Çlirim Peka

Nuk kam ndermend te behem pjese e “ betejes” se brendeshme per zgjedhjet ne PD por per te pohuar nje realitet ku kam qene i pranishem dhe qe prej me shume se dy vitesh nuk kam pare asnje deklarim kurajoz te ish deputeteve te asaj kohe ne lidhje me djegien e mandateve

Si pjesemarres dhe diskutues ne ate mbledhje po ju qartesoj qe nuk eshte e vertete ajo qe “ spiunja” apo “ spiuni” permanent brenda grupit atehere tek gazeta panorama per nje dreke buke i jepte kesaj gazete

Me porosi te dikujt kjo praktike qe panorama publikonte pjese qe u interesonte spiuneve brenda grupit apo padrinos se tyre pa mbaruar akoma mbledhja dhe diskutimet ishte dhe vazhdon te jete akoma nje ves i ndyre i njerezve te ndyre

Ne ate mbledhje nuk ka folur kundra djegies se mandateve vetem Z Ervin Salianji

Kane diskutuar qarte kundra djegies se mandateve: Halim Kosova, Romeo Gurakuqi, Grida Duma, Genc Pollo, Fatbardha Kadiu, Valentina Duka dhe une.

Kane folur ne menyre te pa qarte kundra djegies se mandateve Hekuran Hoxholli, Lorenc Luka

Kane folur me porosi te atij qe kishte vendosur djegien e mandateve, pro djegies se mandateve: Edi Paloka, Edmond Spaho, Enkelejd Alibeja, Albana Vokshi, Flamur Ndoka, Jorida Tabaku, Gent Strazimiri, Oerd Bylykbashi.

Nuk eshte e vertete qe Sali Berisha ka thene vetem dy fjale Çim.

Berisha ka thene:

Eshte nje vendim i veshtire dhe me kete vendim duhet te kemi parasysh qe faktorin nderkombetar do ta kemi kundra

Kjo eshte nje betej e gjate dhe e veshtire dhe mund te na çoj ne fitore ose ne nje humbje te madhe

Nuk njoh strukturat se kam 6 vjet qe jam larguar nga drejtimi dhe nuk di se sa solide jane per te rezistuar kesaj beteje te veshtire dhe qe mund te jete e gjate etj

Per te kthjelluar memorjen e atyre qe kane qene ate dite aty po kujtoj nisjen perrle te fjales se Dr Halim Kosoves kur ju drejtua Bashes me pyetjen: Vendimin per djegien e mandateve e more para gazit lotsjelles apo pas gazit lotsjelles

Nard Ndoka , Vangjel Dule , Rudina Hajdari nuk kane qene ne mbledhje

Te gezuar shume nga ky vendim dhe te pranishem ne kete mbledhje ishin Arben Ristani, Fatbardh Kadilli, Eno Bozo, Belind Kelliçi, Elona Meço dhe me duket Minushja, sepse prisnin qe zgjedhjet do beheshin pas dy muajsh dhe ne vend te deputeteve qe ishin do vinin keta.

Te gezuar pa mase jash kesaj mbledhje ishin 3-4 gazetare analiste qe enderronin te zinin karriket e ketyre qe do iknin dhe dy prej tyre sot jane deputet ne Lezhe.

Te gezuar pa mase ishin edhe grupi qe mblidhej tek lokal karzbergu gjate fushates se 2017 dhe kritikonin listet e kanidateve;

Sot shoh qe me kurajo Z Agron Shehaj pranon qe djegia e mandateve ishte gabim fatal dhe nder faktore kyç bashke me mos marrjen pjese ne zgjedhje lokale, per humbjen me 25 prill

Me vjen mire me veten per qendrimin tim edhe pse spurdhjake qe sot ikin nje nga si te dorehequr por ne fakt te merzitur qe nuk moren postet qe enderronin prej 2 vitesh, me shpallen armik duke me denuar me rruajtje sqetullash.

Me erdhi per te ……. mbreme kur pashe nje “ hetuesi” te peshtire te Z Agron Shehaj ne studion e Syrit tv

Nje verejtje per Ty Agron

Te jesh i DJATHTE dhe te jesh i persekutuar nga rregjimi i diktatures jane dy gjera krejt te ndryshme

Te persekutuar nga diktatura kane qene pothuajse te gjith ish bllokmen dhe bllokqen nga Koçi Xoxe deri tek Beqir Balluku, Mehmet Shehu e Kadri Azbiu por asnjeri prej tyre apo pasardhesit e tyre nuk kane lidhje me te DJATHTEN por jane perseri te majte

Te jesh i DJATHTE Agron nuk eshte kusht vetem pasuria apo qenia me biznes se po te jete keshtu me te djathte jane e gjithe rilindja e soteme

Te jesh i DJATHTE Z Agron duhet te respektosh FAMILJEN tradicionale dhe te shendoshe e te moralshme, te rrespektosht pronen, te besosh ne Zot dhe te duash Atdheun

Asnje individ pa familje ose me familje te shthurur, kundra FAMILJES tradicionale,ateist, qe nuk vlereson dhe nuk rrespekton pronen si te shenjte, dhe nuk do atdheun por per interesa te pista hiqet nacionalist por eshte interrnacionalist nuk ka asnje lidhje me te DJATHTEN

Reagova si nje deshmitare okulare ne kete mbledhje se nuk ka gje me te ndyre te tjetersohet nje “ histori” para dy viteve nga nje spiune gazetash apo nje grusht gazetarucesh,kur te gjithe te pranishmit ne ate mbledhje jane gjalle por rrine si te “ vdekur”

Ftoj publikisht çdo ish deputet i pranishem ne ate mbledhje te me kundershtoj nese nuk eshte kjo pjesa derrmuese e se vertetes e asaj mbledhje prej afro 3 oresh, dhe jo citime kapselliku te gazetes panorama.

J.GJ./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rusia lavdëron përpjekjet e talebanëve për të stabilizuar Afganistanin, paralajmëron për terrorizmin