VIDEO/ Noizy përshëndet në koncert Artan Grubin: Molla me shumë fruta sulmohet

VIDEO/ Noizy përshëndet në koncert Artan Grubin: Molla me shumë fruta sulmohet

Noizy

Pas incidentit në Shkup para pak ditësh, ku persona ende të paidentifikuar i vunë flakën makinës së zëvendëskryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Artan Grubit, ky i fundit ka marrë pjesë në koncertin e reperit të njohur Noizy, në Gostivar.

Prania e Artan Grubit, zëvendëskryeministrit të Maqedonisë së Veriut është pritur me një reagim dashamirës nga këngëtari i njohur.

Teksa performonte live në Gostivar, Noizy u shpreh para publikut se Grubi ishte i pranishëm në sallë, duke bërë edhe një mesazh mbështetës drejt tij.

“Sonte më ka ardhur një shok nga politika, e ka emrin Artan Grubi. ‘What’s up’ Artan? A je mirë bro? Më vjen shumë keq për atë incidentin që ka ndodhur, por ne andej nga Shqipëria e kemi një shprehje: “Molla me shumë fruta sulmohet”. Domethënë ke shumë vlerë dhe ne të gjithë shqiptarët duhet të rrijmë bashkë”, dëgjohet teksa thotë reperi.

Grubit iu dogj makina më 22 korrik, në lagjen Çair në Shkup, para banesës së tij. Sipas mediave maqedonase, ngjarja ka ndodhur rreth orës 3 të mëngjesit ndërsa Ministria e Punëve të Brendshme dhe Prokuroria Publike e Shkupit po i vazhdojnë hetimet për zbulimin e autorëve dhe shkaqeve të djegies së automjetit të tij.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Greqi/ Sekuestrohet drogë me vlerë 2 mln euro në Igumenicë

Greqi/ Sekuestrohet drogë me vlerë 2 mln euro në Igumenicë