Noka kundër Hajdarit: Po të ishte Azemi gjallë nuk do bashkohej me Ramën

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka gjatë një takimi me qytetarët ku i ftoi që të bashkohen në protestën e 16 marsit para Kryeministrisë për të rrëzuar Edi Ramën, komentoi edhe vendimin e Rudina Hajdarit për të mos djegur mandatin.

Ai tha se po të ishte Azem Hajdari gjallë nuk do ta kishte bërë një gjë të tillë. "Ajo ka folur vetë dhe se te rreshtohesh përkrah Edi Ramës është gjeja e gabuar.  Po të ishte Azem Hajdari gjallë s’do ta kishte bërë një gjë të tillë" deklaroi ai.

Vajza e Azem Hajdarit pranoi që të qëndronte në parlament duke mos e djegur mandatin, ndërsa sqaroi se një vendim të tillë e mori në interes të vendit, duke vendosur Shqipërinë mbi partinë.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento

Komente

 • Kuq e zi: 15/03/2019 11:09

  Po te ishte azemi nuk do lejonte nje marrveshje si ajo e 2917 qe beri luli e muli

  Përgjigju
 • Kosovari: 15/03/2019 08:38

  Azemi, natyrshem nuk ka mund te jete I gjalle,sepse ju dy here e larguat nga PD dhe se fundi e zhduket nga kjo bote,sic vepruar edhe me Olldashin.

  Përgjigju
 • Populli: 14/03/2019 16:20

  Ate gishtin qe e mban gjithmone ngritur ti plehra e Sali Kriminelit vere atje ku din (ti dhe sala) se i dini mire keto pune k**vash ju.

  Përgjigju
 • Mul Maloku: 14/03/2019 08:46

  Mulo, nxirr dhite ne mal se vajti ora. Me idjot se ty nuk ka me.

  Përgjigju
 • liu: 14/03/2019 07:47

  2 here e perjashtoj babai yt shpirteror Azemin me ne fund e vrau,o Mul o idjot kjo Rudina e di mire kush eshte partia demokratike dhe drejtusi i saj Lul hajduti dhe vrasesi i 21 janarit se bashku me kriminelinBerisha o Nul

  Përgjigju
 • Ilir: 13/03/2019 18:49

  Po te ishte Azemi gjalle ti as emrin nuk do kishe bythe te ja permendje...

  Përgjigju
 • toni: 13/03/2019 18:38

  po te ish gjalla nuk do kish fare pd,,o nok gomari

  Përgjigju
 • Daniel: 13/03/2019 18:24

  Po te ishte Azemi gjalle dmth po mos ta kishte hjeksuar vet PD ty sdo ta mbante bytha as tja permendje emrin

  Përgjigju
 • Fadil plhe gjoleka: 13/03/2019 17:44

  O flamuri pa bisht Shqiptarët njifen si komb inteligjent e mjaf të duruar. Boll ju kan duruar ju o flamuri pa bisht. Rudina Hajdari është shkolluar në perëndim e ka tjetër kultur nuk ka kulturën tënde prej idjoti. Prandaj mos u lodh kot ti japësh mënd Rudinës. Shqiptarët jan pjekur mjaft për të ndar sharpin nga sheqeri. Sështë më koha kur për ju të pd binin petlla nga qelli. Tani prit o flamuri pa bisht se ka hendek o beg. Prit se do shikosh sa të vlen lëkura jote o derdimen.

  Përgjigju
 • Robi: 13/03/2019 17:15

  Tani Muli Geringu i pd se te meret me trajnimin e naziskineve te Mamurrasit se i duhen per revolucionin baxhellian te projektuar ne Haremin veror te Jales nga Nafije Dybeku

  Përgjigju
 • Fredi: 13/03/2019 17:04

  Katnar!

  Përgjigju
  • USA: 13/03/2019 18:39

   TE ISHTE AZEMI GJALL TY DO TE Q...ROBTE×

Lajmi i fundit

John

Reforma Zgjedhore, Meta: Lajm pozitiv, por i pamjaftueshëm për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme