'Nuk do ta fal kurrë babain, na la vetëm në ato vite të tmerrshme', Ermal Meta tregon se është shëruar, rikujton dhe fëmijërinë e tij

'Nuk do ta fal kurrë babain, na la vetëm në ato vite të tmerrshme', Ermal Meta tregon se është shëruar, rikujton dhe fëmijërinë e tij

Ermal Meta

Këngëtari i njohur Ermal Meta është detyruar së fundmi  të anulojë  koncertet e tij për shkak të problemeve shëndetësore. Lajmin e bëri të ditur vetë këngëtari pak ditë më parë me anë të postimeve në rrjete sociale ku ka treguar fotografitë në të cilat dukeshin të ënjtura pjesë të ndryshme të fytyrës. Por tashmë, Ermal Meta njoftoi se ai e ka kaluar situatën jo të mirë shëndetësore në të cilën gjendej dhe tha se ishte një problem aspak serioz. 

“Më është dashur të pezulloj disa aktivitete pune që të mund të hetoj shkaqet dhe më erdhi keq, por ishte e nevojshme. Për fat të mirë, me një trajtim të synuar dhe të papritur, gjithçka shkoi mirë. Në fund nuk ishte asgjë shqetësuese", tha ai në një intervistë për Oggi.

Gjatë intervistës, Ermal Meta ka rikujtuar dhe disa etapa të jetës së tij në Shqipëri ku kantautori jetoi për 13 vjet, si dhe ka folur për jetën e vështirë që ka pasur pas rënies së regjimit, kur ai nuk e ka pasur afër babain e tij.

"Çdo fjalë mund të lexohej si një pozicion përmbysës në lidhje me një 'kod' që duhej të intuitohej, të përvetësohej. Mendoj se kjo më bëri të fshihesha, edhe pse periudha më e vështirë ishte nga rënia e regjimit, në 1991, deri kur u largova në 1994: dhunë, krim, vdekje në rrugë, një ndjenjë rreziku për të cilën nuk e kisha bërë, nuk do ta falë kurrë babain tim, i cili na la vetëm në ato vite të tmerrshme", tha kantautori.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Komision: 05/08/2022 10:32

  e ka marre vesh gjithe bota ca te ka bere babai cun me te keq nuk besej se gjendet po babai mund te kete gabuar po nuk eshte e thene ti pergjigjesh ne te njejten monedhe kushedi sa i keq je dhe ti palaco qe nen lajm me histori familjare qe mund te kete shume ky vend falendero zotin qe te dha jeta nje drejtim tjeter njeriu fisnik edhe fal.

  Përgjigju
 • abc news: 05/08/2022 00:40

  KA TE DREJTE ermali,,,ka dhe prinder te lig e te poshter,,,qe nuk meritojne respektin e femijeve....

  Përgjigju
 • Raguza: 04/08/2022 23:53

  Ik or legen, ta befte edhe ty femija keshtu. Apo je nga ata qe sbejne femije ti?

  Përgjigju
 • Lala: 04/08/2022 23:38

  Kushedi CA duhet me then ne QE u rritem e u burrerruam ketu.do Pak reklam kengetari Ka vuajtur ne itali hahahah

  Përgjigju
 • [email protected]: 04/08/2022 19:08

  Mashtrues!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Sa e ka 'fajin' gjyshi për peshën e femijës?

Sa e ka 'fajin' gjyshi për peshën e femijës?