'Nuk ka më rrezik për jetën'! I hiqet mbrojtja fizike gjyqtarit që firmosi arrestimin e Avdylajve

TIRANE-I hiqet mbrojtja fizike gjyqtarit të dosjes së famshme 339, Bib Ndreca. Ndreca ishte në mbrojtje të posaçme që pas firmosjes së urdhër arresteve për grupin Avdylaj.

Gazetari i Report Tv Arsen Rusta bazuar te burimet raporton se Drejtoria e Policisë së Shtetit ka dhënë mendim që nuk ka rrezik më për gjyqtarin. Ruajtja ka qenë me afat 3 mujor dhe nuk është rinovuar me.

Në dosjen 339 është përgjuar edhe ish-kryabashkiaku i Durrësit Vangjush Dako. Por ndërkohë në mbrojtje vijojnë të jenë dy prokurorët e çështjes.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?

Komento

Komente

  • Xbxnsnsn: 17/02/2020 12:13

    Ca "lajmi" idiot. Pse duhet te publikohet kjo? Qe tu thuhet qe e keni pa mbrojtje tani?! Sa maskarallek.

    Përgjigju