"Nuk mund të ketë ultimatume", Kodheli flet për dialogun me opozitën

A ka komunikim mes Ramës dhe Bashës qoftë edhe me ndërmjetësues? Kësaj pyetje Mimi Kodheli i është përgjigjur duke thënë se qeveria e ka detyrim që të shtrijë dorën opozitës për dialog ashtu siç e ka detyrim edhe opozita. 

"Un do ja vija emri dialog. Eshtë në detyrimin e kryeministrit që ta bëjë këtë gjë, ashtu siç e ka detyrim opozita. Jemi në kohë dhe është absolutisht e mundur. Janë të lutur që të ulen në tryezë dhe të gjendet një zgjidhje për hirë të popullit. Ultimatum në Shqipëri nuk ka. Dilogu sjell në tryez të pamundurën. Nuk mund të jetë ultimatum por vetëm dialog." është shprehur opozita. 
 


Lajmi kryesor:

Kodheli i përgjigjet Berishës për kunatin: E njoh shumë mirë, nuk ka lidhje me karrierën time


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

BRITANI/ Përdhunoi 3 djemtë e saj, nëna vret fqinjin pedofil, fëmijët: Mami vrau abuzuesin tonë, por kjo nuk ndalon makthet tona

BRITANI/ Përdhunoi 3 djemtë e saj, nëna vret fqinjin pedofil, fëmijët: Mami vrau abuzuesin tonë, por kjo nuk ndalon makthet tona