Nuk po gjen hapësira në Serie A, Kastriot Dermaku në 'optikën' e Claudio Ranierit

Nuk po gjen hapësira në Serie A, Kastriot Dermaku në 'optikën' e Claudio Ranierit

Kastriot Dermaku (majtas)

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare dhe i Lecces në Serie A, Kastriot Dermaku është pranë firmës me Cagliarin. Skuadra e Serie B është pretendentja kryesore për t'u ngjitur në elitë dhe për këtë pak javë më parë afruan në ekip trajnerin Claudio Ranieri.

Veterani i stoli është në kërkim të një qendërmbrojtësi dhe drejtori sportiv, Tommaso Giulini, kërkon mes të tjerash edhe Dermakun. Vetëm 193 minuta për shqiptarin këtë sezon te Lecce janë shumë pak, kjo për shkak edhe të një dëmtimi.

Në pritje të nje rikthimi të Radja Nainggolan, Cagliari duket se do punojë për afrimin e Dermakut në merkaton e janarit. 31-vjeçari i Kombëtares është një njohës i mirë i futbollit italian, teksa ka luajtur me klube si Empoli, Pavia, Cosenza apo edhe Parma. Rikuperimi i tij i plotë pritet të ndodhë pas 31 janarit dhe mbrojtësi do jetë në gjendje optimale për aventurën e re, nëse Lecce vendos ta huazojë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

Kurti diskuton me ambasadorët e QUINT-it në OSBE për dialogun Kosovë-Serbi

Kurti diskuton me ambasadorët e QUINT-it në OSBE për dialogun Kosovë-Serbi