'Nuk të shpëton dot as Luli, as populli', Spiropali: Grushti i shtetit në kokën e Metës, që kur nisi reforma në drejtësi

Zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali është e para e cila ka reaguar për deklaratat e Presidentit Meta për protesta popullore më 2 mars për të rrëzuar qeverinë. Spiropali tha se 'grushti i shtetit' në kokën e Metën ka nisur që me miratimin e 'Reformës në Drejtësi' dhe se çdo ligj i miratuar për drejtësinë e re, Metës i duket si grusht. Për Spiropalin deklaratat e Metës tregojnë se sa 'jashtë kontrollit' ka dalë ai dhe se tashmë atë nuk ë shpëton dot më askush as Luli e as populli, duke iu referuar takimeve në presidencë me kryedemokratin apo thirrjeve për protesta mbarëpopullore.

'Pyetja sot s’është pse Presidentit i ka dalë gjuha jashtë kontrollit dhe s’ka më asnjë kontroll mbi Ilir Metën. Kjo dihet. Pyetja është pse Ilir Meta priti Konferencën e Donatorëve për ta ribërë leckë Presidentin! Keqardhja për Presidentin ka sosur. Ajo për Ilir Metën s’ka të sosur! Zoti e ndihmoftë Ilir Metën se Presidentin s’e ndihmon dot më as Luli! Populli jo e jo. Sa për grushtin e shtetit,ai ka nisur në kokën e Ilirit qysh kur nisi Reforma në Drejtësi dhe do të vazhdojë sa herë që në konsensus me SHBA/BE ne miratojmë ligje që atij i duken grushta', shkruan Spiropali.

Gjatë paradites së të mërkurës, presidenti Meta i bëri thirrje popullit për një protestë dhe 'besëlidhje' popullore më 2 mars në mënyrë që të rrëzojnë Ramën dhe institucionet në bulevardin 'Dëshmorët e Kombit' do i kthehen popullit.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju ka ndihmuar bashkia në zonën ku jetoni për të përballuar emergjencën e krijuar nga koronavirusi?

Komento

Komente

 • Celi: 20/02/2020 04:01

  Sa bukur flet kjo sorra. Ma bukur se Lleshja.

  Përgjigju
 • M O N A: 19/02/2020 22:35

  Meten e shpetin Mona kur te heqe poturet

  Përgjigju
 • Pyka: 19/02/2020 16:46

  Zonjë,bën mirë,të mos dalësh më,nuk je si Meta,,,diku aty afër je dhe ti...

  Përgjigju
 • KARAGJOZI ILIR: 19/02/2020 16:40

  O ilir po përpëlitesh si ajo pula kur i presin kokën po sa do që pula përpëlitet përpëlitja se ndihmon pulën se koka i ka hik. E kshu që dhe ty ska Zot që ty të ndihmon. Ti kapesh mbas leshterikve në mes të drtit leshterikët stë ndihmojn. Kshu që dhe lyli shal ngjit është keshterik o ilir floriri me bllok në dor.

  Përgjigju
 • Te lumnte ,,aty Ri ne Qeveri ,,deri sa Zoti te te jape jete..: 19/02/2020 16:16

  Njeshe je ..Te lumnte ... Te dhente Zoti. fuqi,,,se fundi i ketyre krimineleve,,Populli ka kohe qe mezi Po prete qe Drejtesia te veproje.. Jemi ne Juve zonje e Nderuar. .

  Përgjigju
  • kavojsi: 19/02/2020 17:50

   Ik ere lap idiot!

 • O Mete: 19/02/2020 16:06

  Qente e rruges kane per te pshurrur

  Përgjigju