Nxori jashtë gazetaret, reagon Braçe: Nuk kërkoj ndjesë, të ma kërkojë kush të dojë

Nxori jashtë gazetaret, reagon Braçe: Nuk kërkoj ndjesë, të ma kërkojë kush të dojë

Deputeti socialist, Erjon Braçe, ka reaguar pas debatit që bëri me gazetarët në Komisionin e Ekonomisë. Deputetët e opozitës i kërkuan Braçes t’iu kërkojë ndjesë gazetarëve, por në reagimin e tij ligjvënësi i majtë shprehet se nuk ka pse t’i kërkojë falje askujt.

Deputeti shkruan se do të zbatojë rregulloren e Kuvendit dhe do të garantojë solemnitetin e institucionit ku punon. Braçe është vënë në qendër të vëmendjes prej ditës së djeshme, kur nxori nga mbledhja e komisionit dy gazetaret Esiona Konomi dhe Marsela Karapanço.

Reagimi i Braçes:
Nuk i kerkoj ndjese kerkujt kur; zbatoj rregulloren e Kuvendit dhe garantoj solemnitetin e institucionit ku punoj. Ta kerkoj kush te doje, nga gazetarja ne fjale, partia e saj, fytyra femerore (?!!!) e njeheresh mashkullore me e korruptuar e Kuvendit apo rrugaci me para shume! Kjo eshte Rregullore per Akreditimin, Akomodimin dhe Orientimin e masmediave prane Kuvendit te Shqiperise.

Eshte miratuar e pranuar me e nga keta gazetare. Nese ndonjeri apo ndonjera nder ta nuk do ta zbatoje, atehere e zbatoj une. Perseri!


Lajmi kryesor:

Nxori gazetaret nga 'Ekonomia', deputetët 'gozhdojnë' Braçen: S'duhet ta bëje, kërko falje


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur