‘O kriminelë’ me certifikatë pronësie në dorë, banori në njësinë numër 4 thirrje kreut të IMT-së: Kam punuar 12 orë në ditë në Itali për të ndërtuar këtë shtëpi

Me certifikatë pronësie në dorë, Atli Hoxha, një nga banorët e njësisë numër 4 në kryeqytet, në revoltë, kundër shembjes së shtëpisë së tij, ka ngjitur në avlli dhe i ka bërë thirrje kreut të IMT-së që mos t’u shembi banesën.

‘O Qato, unë jam një nga familjet e mëdha të Dibrës. O kriminelë’! Kam bërë 12 orë punë në Itali për të ndërtuar këtë shtëpi. Më zinte gjumi në këmbë, për të bërë këtë shtëpi. Familja ime është një nga familjet më intelektuale të Dibrës, e kam pas babën inxhinier.- u shpreh një banorë.


Lajmi kryesor:

Shembja e banesave te '5 Maji', policia shkelmon dyert me forcë që të nxjerrë banorët nga shtëpia! Pamjet e prishjeve dhe revolta e qytetarëve: Jeni vrasës, nuk jeni shtet


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë