POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

‘O legen na gjej punë’/Rama ironi me komentuesit e Facebook-ut: Rrinë në kafe me lekët e babit

Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar Panairin e Punës në sheshin “Skënderbej”, për të ironizuar ata që e fyejnë në rrjetet sociale.  

Rama tha se punë ka, por një pjesë e mirë e të papunëve nuk kërkojnë të punësohen, por sipas tij rrinë në kafe me paratë e babit dhe mamit, ose Facebook dhe i kërkojnë kryeministrit punë. 

“Jemi në një situatë ku çelja e vendeve të punës është reale, por duhet të luftojmë të gjithë së bashku me një psikologji të rëndë të trashëguar me mirë me një punë shteti, në kafe me lekët e mamit dhe babit dhe pastaj Facebook i shkruajnë kryeministrit “o legen na gjej punë””.

Edi Rama, Kryeministër

l.q.
Komento