Ofenfoi futbollistin shqiptar të Maqedonisë së Veriut, UEFA hap hetim për Arnautovic

UEFA ka hapur një detim disiplinor për Marco Arnautovic, futbollistin e Asutrisë, i cili ofendoi futbollistin shqiptar të Maqedonisë së Veriut Alioski. Edhe pse kërkoi falje për gjestin e tij, UEFA nuk e ka lënë me kaq atë që ndodhi në fushën e lojës.

"Ne jemi gjithmonë kundër nacionalizmit, diskriminimit dhe të gjitha formave të tjera të fyerjeve dhe shpërthimeve që nuk janë në frymën e futbollit dhe vlerat që ne të gjithë qëndrojmë së bashku," tha UEFA në një deklaratë të lëshuar të hënën vonë.

Arnautovic ka nënën austrike, ndërsa babain serb.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zjarret në Vlorë, Shefi i Zjarrfikësve për Report Tv: Nuk kemi mjete, nuk shkojmë dot në disa vatra