Omletë furre me perime nga zonja Albana

Omletë furre me perime

Përbërësit:

 • 4 vezë
 • 100 gr patate
 • 100 gr brokoli
 • 100 gr speca
 • 100 gr domate
 • Salçiçe (gramatura sipas dëshirës)
 • 100 gr djathë i bardhë
 • 100 gr djathë pice
 • Kripë
 • Piper i zi
 • Piper i kuq
 • Rigon
 • Vaj

Përgatitja:

Në një tavë rrahim vezët, shtojmë perimet të prera në kubikë të vegjël, patatet e ziera më parë dhe salçiçet. Shtojmë erëzat, sipër e spërkasim me djathë pice dhe e vendosim në furrë në 200 gradë derisa të piqet sipërfaqja. E lëmë të ftohet pak dhe e servirim.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi