Omletë me oriz, një super recetë e thjeshtë ricikluese nga zonja Albana

Omletë me oriz

Përbërësit:

  • 2 kokrra vezë
  • 100 gr djathë të grirë
  • Oriz i zier
  • Kripë, piper
  • Bimë aromatike

Përgatitja:

Orizin e zier e përziejmë me vezët dhe me bimë aromatike sipas dëshirës. Rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe në fund shtojmë djathë të grirë. Të gjithë masën e skuqim në tigan me kapak mbuluar.  

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë