Omletë me suxhuk nga zonja Albana

Omletë me suxhuk

Përbërësit:

  • Suxhuk FIX
  • Vezë
  • Gjalpë
  • Kripë, piper
  • Bimë aromatike

Përgatitja:

Rrahim vezët me pak ujë ose qumësht, shtojmë kripë, piper dhe i vendosim në një tigan ku shtojmë dhe suxhukun të prerë në feta. E pjekim omletën nga të dy anët dhe e servim sipas dëshirës me pak bimë aromatike dhe me djathë të bardhë të thërrmuar.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi