Operacion masiv i policisë në Spanjë, goditet banda shqiptare e trafikut dhe kultivimit të drogës! 10 të arrestuar

Operacion masiv i policisë në Spanjë, goditet banda shqiptare e trafikut dhe kultivimit të drogës! 10 të arrestuar

Foto Ilustruese

Policia spanjolle po zhvillon këtë të mërkurë një operacion policor në katër zona të Katalonjës, për të çmontuar një organizate kriminale me origjinë shqiptare, e dedikuar për kultivimin dhe trafikimin e marijuanës.

Deri tani raportohet se 10 persona janë arrestuar, por ende nuk jepen detaje në lidhje me identitetet apo moshën.

Operacioni ka filluar mëngjesin e sotëm dhe janë bërë ndërhyrje në të gjithë territorin. Konkretisht kontrolle të imtësishme janë kryer në Reus, Taradell ose Cambrils, si dhe në një magazinë në Torre Serona, në Segrià.

Për momentin nuk dihet se sa bimë janë gjetur dhe sasia e drogës e sekuestruar.

Operacioni është në vazhdim dhe nuk përjashtohet mundësia për arrestime të tjera.

M.Q./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Drini: 07/09/2022 11:21

  Ndonje lajm nga kunati i Majlinda Bregut kemi?

  Përgjigju
  • Alb Durdulla: 07/09/2022 14:23

   kemi si skemi. eshte duke te ashtu…..robt ty. po ti je dru nga malli dhe ste intereso

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi