Operacioni i policisë greke arreston katër shqiptarë, u kapën me 21kg heroinë (FOTO)

Operacioni i policisë greke arreston katër shqiptarë, u kapën me 21kg heroinë (FOTO)

Heroina e sekuestruar

Katër shqiptarë dhe një shtetasë greke kanë rënë në prangat e policisë greke gjatë një operacioni të kësaj të fundit në Kakavijë, pasi në kontrollet e mëparshme në banesat dhe automjetet e tyre në Athinë ishin gjetur 21 Kg e 399 gram heroinë.

Tre shqiptarët e arrestuar janë të moshave 40, 42, 48 dhe 32 vjeç. Ky i fundit u kap në tentativë për t'u larguar drejt Shqipërisë dhe njihet dhe kreu i grupit kriminal. Ndërsa shtetasja greke është e moshës 43-vjeçe.

Heroina e sekuestruar

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United