Operohet ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti ndodhet i shtruar në një spital në Milano

Operohet ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti ndodhet i shtruar në një spital në Milano

Massimo Moratti

MILANO - Massimo Moratti ndodhet i shtruar në spitalin "Galeazzi" në Milano ku iu nënshtrua një operacioni angioplastikë (një procedurë që krijon më shumë hapësirë ​​brenda një arterie). Për ish-presidentin e Interit ishte një operacion i planifikuar prej disa kohësh. Situata është nën kontroll dhe ndryshe nga sa u raportua gabimisht në mëngjes, ai qëndron në spital për procesin normal pas operacionit.

Kushtet e Moratti, i cili mbushi 78 vjeç në maj, cilësohen si të qëndrueshme dhe jo shqetësuese. Operacioni i angioplastikës ishte planifikuar prej disa kohësh dhe tashmë Moratti do t'i nënshtrohet një periudhe rikuperimi pas operacionit brenda spitalit milanez.

Me Massimo Morattin në krye, Interi fitoi 5 kampionate, 1 Kupë UEFA, 3 Kupa Italie, 3 Superkupa Italiane, 1 Ligë të Kampionëve dhe 1 Kupën e Botës për Klube. Ai ishe në krye të ekipit kur klubi fitoi Tripletën historike në 2010.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • e drejta: 27/09/2023 10:02

    FORZA PRESIDENTE...BUONA GUARIGIONE

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Homazhet për ‘Sokratin’ shqiptar, aktori Luftar Paja: Mirush Kabashi rrezatonte në art, kulturë e familje! Do i mungojë kombit

Homazhet për ‘Sokratin’ shqiptar, aktori Luftar Paja: Mirush Kabashi rrezatonte në art, kulturë e familje! Do i mungojë kombit