Operohet mbrojtësi i Italisë, Spalletti humbet talentin për në Euro 2024

Operohet mbrojtësi i Italisë, Spalletti humbet talentin për në Euro 2024

Destiny Udogie

Mbrojtësi italian i Tottenham, Destiny Udogie ka konfirmuar se do të humbasë pjesën tjetër të sezonit 2023-24 në Premier League për shkak të lëndimit. Mëngjarashi italiani ngarkoi foto nga spitali të shtunën dhe shkroi një mesazh për tifozët e Spurs pasi sezoni i tij përfundoi para kohe.

“Planet e zemrës i përkasin njeriut, por përgjigja e gjuhës është nga Zoti. Një dëmtim e çon sezonin tim në një fund më të hershëm. Jam mirënjohës për çdo person që më ka mbështetur këtë vit", thotë ai.

Në 30 ndeshjet e tij në të gjitha garat për Tottenhamin këtë sezon, 21-vjeçari ka kontribuar me dy gola dhe tre asistime. Lajmi për dëmtimin e Udogie në fund të sezonit është një goditje e madhe për trajnerin Postecoglou dhe Tottenham, veçanërisht para një 'betejë' me Aston Villa për të siguruar një vend në top-katërshe.

Arsenali është kundërshtari i ardhshëm i Spurs, me derbin e fundit të Londrës së Veriut të sezonit që do të zhvillohet në stadiumin 'Tottenham Hotspur' të dielën, më 28 prill.

Përveç një humbja e madhe për Tottenham, Udogie i ka prishur punë edhe Luciano Spallettit, trajnerit të Italisë që e aktivizoi në tre ndeshje mbrojtësin. Tanimë ai mund të rrezikojë edhe Euro 2024.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Balla thirrje deputetëve: Bëhuni zjarrfikës vullnetar

Balla thirrje deputetëve: Bëhuni zjarrfikës vullnetar