Opozita katastrofiste/ Pas tërmetit apokaliptik, LSI parashikon 300 milionë të vdekur nga koronavirusi

Opozita katastrofiste/ Pas tërmetit apokaliptik, LSI parashikon 300 milionë të vdekur nga koronavirusi

Pas “tërmetit apokaliptik”, të parashikuar nga presidenti Ilir Meta, një tjetër ish-ministër i LSI-së parashikon katastrofa. Edmond Panariti në një postim në Facebook shpreh frikën se koronavirusi mund të shkaktojë vdekjen e 300 milionë njerëzve në nivel botëror. Panariti e përkufizon koronavirusin si “një rrezik për ekzistencën e njerëzimit”, mendon që ai është më i rrezikshëm se bomba atomike dhe se gripi spanjoll, pandemia e tmerrshme, e cila në vitin 1918 shkaktoi 100 milionë të vdekur.

“Por atëherë njerëzit nuk udhëtonin me avionë”, shkruan ish-ministri, i bindur pra se sot mundësitë e përhapjes janë shumë më të mëdha se 100 vjet më parë.

Panariti nuk e thotë, por mund të besohet që, nëse partia e tij do të ishte në pushtet dhe ndoshta ministër i Shëndetësisë do të kishte qenë Tit Vasili, në sajë të ilaçeve të tij, një rrezik i tillë as që do të imagjinohej dhe një alarm i tillë nuk do të ishte krijuar. 

Është e qartë se qëndrimi në opozitë nxit katastrofizmin. Nuk mbetet gjë tjetër, veçse ta lemë veten në mëshirë të projektit politik që propozon Panariti përballë rrezikut: “Zoti na ruajt!”     

Postimi ne Facebook i Edmond Panaritit

G.M./xy/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Like: 05/03/2020 13:08

    Vdekshin ato qe i kane parashiku ate te lsi

    Përgjigju
  • Maltusi: 08/02/2020 12:10

    Me mir eshte shtuar bota shum ...........!? Po mos u trembni doktoresha dmth mona do e gjej ilacin

    Përgjigju
  • redi: 01/02/2020 21:00

    LSI eshte per ti qare hallin me fantazite e tyre pa kufi.Te vime ne ne pushtet dhe te shpetojme boten.O zot fali se nuk kane mend

    Përgjigju
  • Robi: 01/02/2020 08:40

    Tani me problemet e koronavirusit po merren 2 strateget e medha nderkombetare , planetare te leshitlikes Kejdi dhembcakallja dhe gjithollog'ja, surratgerdalla Nora b*derrja dhe se shpejti keto 2 shoret e leshelise do zbulojne dhe vaksinen ne laboratorin e Haremit famekeq erotik te Jales.

    Përgjigju
  • Lsi plera: 31/01/2020 18:58

    O ju marrt mortja ty e me partine tate bashk me 2 kryehajdutet e kryeinjorantet Mona dhe Likja

    Përgjigju
  • Sam: 31/01/2020 18:01

    Asnje njeri apo organizate (perfshi ato teroriste)nuk ka shprehur kete parashikim??Une po shtoj se prej vitit 1918,jane zbuluar e perdorur te pakten 1200 lloje vaksinash te semundjeve virusale infektive dhe sot vaksina e ketij virusi eshte zbuluar dhe eshte ne prodhim!!Persa i perket parashikuesit,une e siguroj se ne familjen e tij do te vije virusi dhe do t’a mbyte kete virus-njeri,por e sugjeroj kete te shkoje prane ISIS se po kerkojne per nje zevendes kryetar perpara se t’ja rjepin skalpin atje ku eshte!

    Përgjigju
  • Tosi: 31/01/2020 18:01

    Keta sharebajgat e leshitlikes me urdher te Nafije Dybekut te leshelise do ta veshin virusin me lesh dhije dhe do ta izolojne ne haremin famekeq erotiko naziskin te Jales deri ne fillim te sezonit erotik.

    Përgjigju
  • Jason A: 31/01/2020 16:49

    Njerëzit të cilët tashmë kishin virusin do të kishin zhvilluar antitrupa por ... antitrupat mund të mos qëndrojnë për një kohë të gjatë, prandaj ekziston rreziku që këta pacientë të rikuperuar të infektohen përsëri.

    Përgjigju
  • Populli: 31/01/2020 14:24

    E pesofshit ju te Lesh e Lise,kete uron i gjithe populli per maskarenj e monstra si ju,si Likja,Mona,Tit Vasili,Leon Rama,Panariti.....e te tjere plehra si ju.

    Përgjigju
  • raul: 31/01/2020 12:36

    Ishalla ben ndonje takim me zotin ne tyrben e malit te tomorrit Nafije dybeku i leshitlikes dhe te na mbroje nga ky rrezik i madh se keta te leshelise duan ta bejne dhe boten lesheli sic e kane bere politiken ne Shqiperi,,,,

    Përgjigju
  • Luan Rame Lepri: 31/01/2020 12:24

    hahahahha.. Tit Karabushi... po vdesin qe te vijne ne pushtet hajdutet. verrem po behen qe vdekshi nje ore e mepare. kur qe ajo dite e zeze qe u ngritet ju o qelbesira.. o kufoma.. o mbetje te panevojshme hahahah

    Përgjigju
  • Ismail qemali: 31/01/2020 12:15

    I bej thirrje gjithe gazetareve gjith patrioteve te behen bashk per te luftuar me cdo mjet demokratik e ligjor kunder fatkeqesi ndjellesve kunder perhapesve te panikut. Ky popull nuk e meriton te vuaj dhe perjetoj panikun qe perhapin xhelatet e opozites mbeturinat e dikatures. Ti kallezojme penalisht per perhapje paniku ne popullate kta maskarenj te ndeshkohen ne menyren me mizore kta varrmihes

    Përgjigju
  • Kafsha: 31/01/2020 12:10

    Maloket bejne parashikime

    Përgjigju
  • Populli: 31/01/2020 11:55

    O Titi me ilacet e tua do sheroje popullin..ti bashk me orakullin tuaj mund te shpetoni boten. Te rente karonavirusi o tirti

    Përgjigju
  • Pula: 31/01/2020 11:53

    O zot i madh o perendi e madhe ju zente koronavirusi nga i pari te i fundit ju te LSI vdekshi o plehra o panik ndjelles o mbeturinat e diktatures

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë