Opozita zbriti në bazë, Xhelal Mziu këshillon Bashën: Duhen protesta popullore si në Poloni

Ish kryetari i bashkisë Kamëz Xhelal Mziu kërkon protesta si në Poloni pasi sipas tij situata ekonomike në vend është përkeqësuar për shkak të qeverisë. “Situata ekonomike në Shqipëri është si në vitin e nepçes në 1913. Jo për shkak të pandemisë, por për shkak të qeverisë. Papunësia, varfëria, korrupsioni kanë kaluar çdo limit! Protesta popullore si në Poloni është e vetmja zgjidhje për vendin”, shkruan Mziu. Por Mziu duket se është penduar dhe e ka fshirë komentin. Opozita vendosi dje që të dalë në terren për të takuar qytetarët.

Komenti i Xhelal Mziut

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë ndryshime në qeveri?

Komento

Komente

 • Uku Momlit: 13/05/2020 13:57

  NEVERI!

  Përgjigju
 • Tosi: 13/05/2020 12:39

  Oficeri nazist i zene rob ne betejen e Stalingragit Xhelal Mendjeziu kerkon revolucion me shpellaret e unazes dhe te kamzes. Ke vdek ke mbaruar o kryfunderrina e Dibres qe erdhe me breke te grisura ne Tirane dhe u bere milione duke vjedhur me tendera fallco. Shkofsh ne te s'emes o fytyra me e urryer e planetit, naziskin i lindur.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ministria e Shëndetësisë: Tre prej pacientëve të intubuar te Spitali Infektiv, mosha të reja! COVID-i ekziston