Orët e humbura nga tërmeti/ Dalin datat, ja kur do të zëvendësohen

Orët e humbura nga tërmeti/ Dalin datat, ja kur do të zëvendësohen

TIRANË- Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit Parauniversitar ka lëshuar urdhërin për zëvendësimin e orëve të humbura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Më saktësisht do të zëvendësohen ditët e bëra pushim në shkollat e Tiranës, Durrësit, Vorës, Kurbinit, Shijakut, Krujës, Lezhës, Mirditës, Rrogozhinës, Kamzës dhe Kavajës, në të cilat mësimi u ndërpre prej situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit.

Në Tiranë, Durrës, Vorë, Kurbin, Shijak, Krujë,  mësimi do të zëvendësohet në datat 25 janar, 15 shkurt, 29 shkurt, 16 mars dhe 28 mars.

Ndërkohë në Lezhë, Mirditë, Rrogozhinë, Kamëz dhe Kavajë mësimi do të zëvendësohet më 25 janar, 29 shkurt dhe 16 mars.

Urdhri është firmosur nga drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme së Arsimit Parauniversitar, Selman Hodaj.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë