Osmani takohet me ambasadorin amerikan, flasin për zhvillimet në vend dhe mundësi bashkëpunimi

Osmani takohet me ambasadorin amerikan, flasin për zhvillimet në vend dhe mundësi bashkëpunimi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier. Ata kanë diskutuar në lidhjet me zhvillimet e fundit në veri të Kosovës, siç janë heqja e barrikadave. Gjithashtu, në takim është diskutuar edhe për mundësitë e bashkëpunimit mes dy vendeve për vitin 2023.

Njoftimi i plotë:

Presidentja Osmani ka pritur në takim të rregullt ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier më te cilin bisedoi për zhvillimet e fundit në vend.

Në takim u diskutua për mundësitë dhe rëndësinë e intensifikimit të bashkëpunimit bilateral në vitin 2023, gjersa Presidentja Osmani konfirmoi edhe njëherë përkushtimin e institucioneve të Republikës për koordinim të vazhdueshëm me Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tjerë.


Lajmi kryesor:

Tensionet në veri të Kosovës, zhbllokim rrugësh pas tri javësh barrikada! NATO: Të gatshëm të ndërhyjmë nëse cenohet liria e lëvizjes


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Ministri Igli Hasani: Shqipëria bashkë-sponsorizoi dhe mbështeti rezolutën për Srebenicën

Ministri Igli Hasani: Shqipëria bashkë-sponsorizoi dhe mbështeti rezolutën për Srebenicën