Paçe e Dibrës nga zonja Albana, shije si nga dora e gjyshes

Paçe e Dibrës

Përbërësit:

 • 3 lgj miell misri
 • 2 lgj gjalpë
 • 5-6 garuzhde lëng mishi
 • 1 kokërr vezë
 • 3-4 thelpinj hudher
 • 2 lgj uthull
 • Piper i kuq
 • Kripë

Përgatitja:

Miellin e misrit e skuqim me gjalpë derisa të marrë ngjyrë kafe të çelur, më pas e shuajmë me lëng mishi dhe e përziejmë që të mos krijohen kokrriza. E lemë të ziejë për 10-15 minuta duke përgatitur një masë në trashësinë e supës. Më pas e largojmë nga zjarri dhe e presim me një kokërr vezë, shtojmë hudhrat e shtypura, uthull, piper të kuq (djegës ose të ëmbël) dhe gjalpë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Devoll/ Flet nëna e 13 vjeçares e ngacmuar seksualisht: E merrte jashtë fshatit, i ofronte para më pas e kërcënonte se do i vriste babanë nëse do tregonte

Devoll/ Flet nëna e 13 vjeçares e ngacmuar seksualisht: E merrte jashtë fshatit, i ofronte para më pas e kërcënonte se do i vriste babanë nëse do tregonte